Столиця: Рейк’явік
Валюта: ісландська крона
Часовий пояс: UTC +0
Основна мова навчання: ісландська
Друга мова навчання: англійська
Структура системи освіти: дошкільна, шкільна (10 років), середня (4 роки), вища (3-6 років)
Найбільш популярні міста серед вступників: Рейк’явік, Акюрейрі, Боргарнес
Ісландія багатьох туристів вабить своєю чарівною красою, гарячими джерелами, білими ночами. Але є у неї і ще одна не менш приваблива сторона життя – якісна вища освіта, що визнається в усьому світі.
Навчання в Ісландії – вибір тих, для кого на першому місці не престижність вишу, а його оснащеність, комфорт під час навчання, прогресивність навчальних програм і при цьому невисока вартість. Так, ісландські виші дещо програють вишам Великобританії по світовій популярності, але їх випускники при цьому не стають менш затребуваними на міжнародному ринку праці. Плюс хороша матеріальна база навчальних закладів усіх рівнів позитивно позначається на набутті не тільки теоретичних знань, але і практичного досвіду.
Навчання в Ісландії для іноземців
Отримати диплом бакалавра, магістра або доктора в Ісландії можна не тільки в державних, а й у приватних внз. Перші пропонують навчання на бюджетних місцях для учнів з хорошою успішністю, стипендії та гранти на проведення дослідницьких робіт. В останніх фінансову допомогу теж можна отримати, але в цілому навчання платне.
Для вступу до вишу Ісландії звичайної середньої освіти недостатньо. Тому студенти з країн з системою освіти як в Україні можуть подати документи тільки після вступу у вітчизняний вуз і по закінченні 2-х перших курсів. Місцеве ж населення з метою вступу до вузу після базової школи йде до вищої, де вчиться ще чотири роки.
Крім цього в ісландських вишах є вступні іспити, в основному з профільних предметів. Інші тонкощі краще з’ясовувати індивідуально, так як вимоги можуть відрізнятися навіть за різними спеціальностями, не те що установами.
Щодо мови навчання, то їх дві – ісландська і англійська. При чому знати доведеться обидві, так як друковані матеріали навчальних програм в основному англомовні, а самі лекції, як мінімум в державних вузах, читаються на державній мові. Хоча є варіанти платного навчання повністю англійською.