facebook
Головна /

Канада

Освіта в Канаді для іноземців

Канада – високорозвинена країна, одна із найкомфортніших для проживання.

Про це свідчать такі показники:

– стрімкий та динамічний розвиток економіки;

– високий рівень соціального захисту населення;

– показники доходів канадців;

– тривалість життя тамтешнього населення;

– рівень толерантності народу;

– багаті запаси корисних копалин, невичерпних ресурсів та мінералів.

До того ж, країна славиться на весь світ чи не найдосконалішою системою освіти. Канадські державні та приватні учбові заклади мають широке розмаїття навчальних програм на усіх рівнях – від молодших класів середньої школи до престижних вишів, які включають у себе академічну, спортивну та мовну підготовку.

Слід зауважити, що освіта у Канаді є відносно доступною, у порівнянні із навчанням у інших англомовних країнах. Крім того, диплом про вищу освіту, здобутий у Канаді, визнається усюди, а досвід, отриманий під час навчання в університеті, може зіграти вирішальну роль при працевлаштуванні.

Аби скористатися нагодою повчитись в одному із канадських університетів, іноземному студенту необхідно вступити у виш, який є акредитованим Міністерством Імміграції Канади (DLI). Аби дізнатися про повний перелік таких навчальних закладів слід відвідати сайт Міністерства громадянства та Імміграції Канади або перейти за цим посиланням.  (https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada/study-permit/prepare/designated-learning-institutions-list.html )

А на сайті Канади з питань громадянства та імміграції (CIC) (https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada.html ) можна ознайомитися із усіма можливими варіантами навчальних програм. Освітні програми зазвичай розраховані на термін від 8 місяців. Після завершення курсу студент отримує відповідний сертифікат, диплом чи науковий ступінь.

Життям та навчанням іноземних студентів у Канаді опікується Державне Міністерство Імміграції.

Як отримати візу

Візове питання завжди непокоїть студентів. Проте цей процес не такий складний, яким може здатися на перший погляд. Для отримання навчальної візи необхідно підтвердити 2 речі – фінансову спроможність оплачувати навчання за кордоном та бажання й мотивацію вчитися в університеті Канади.

Для того, аби без перешкод отримати дозвіл на навчання, студент має бути зарахований у канадський виш. У країні кожна провінція чи територія самостійно керує системою освіти. Тому і пропозиції до студентів різні.

Якщо ваші матеріальні статки відносно невисокі, то ви можете отримати право працювати до 20 годин на тиждень, тим самим покращити своє фінансове положення. Зазначимо, робота студента  у період навчання не зараховується як канадський досвід роботи. Для його придбання після отримання диплому про закінчення університету необхідно звернутися в імміграційну службу за дозволом на роботу – Post Graduate Work Permit. Термін дії дозволу не може бути більше 3-х років і перевищувати тривалість періоду навчання в Канаді.

Після того, як іноземний студент отримав дипломом про закінчення канадського вишу  та набрав як мінімум рік досвіду роботи за профільною спеціальністю, він може розраховувати на постійне місце проживання у Канаді за допомогою системи Express Entry по категорії «Маю канадський досвід» (Canadian Experience Class).

Якщо ви збираєтесь до Канади на довготривале навчання, то є шанс перевести туди свою родину. При цьому ваш чоловік  чи жінка матимуть право працевлаштуватися, а діти –навчатися безкоштовно.

Якщо у Канаді ви перебуваєте на стажуванні, вам також необхідно отримати дозвіл на роботу. Для цього слід надати письмо у канадський виш про те, що досвід роботи є важливою складовою для закінчення вашої навчальної програми.  Стажування не може перевищувати 50% вашої загальної програми навчання.

Щоб правильно обрати для себе освітню програму і навчальний заклад у Канаді, необхідно скористатися порадами експертів, які обізнані в імміграційних питаннях та  розбираються в освітніх програмах Канади, а також звернути увагу на рейтинги вишів та відгуки студентів.

Варто знати, що стипендіальні програми в Канаді існують, але у вигляді знижок на навчання. Їх набагато менше, ніж в інших країнах та отримати її можуть ті студенти, які пройшли ретельний відбір. Найбільш часто стипендії чи гранти надаються магістрам (рідше – бакалаврам) в сфері природничих, інженерних, гуманітарних, соціальних наук, а також в медицині.

Отже досить думати, що Канада – недосяжна мрія. Ця країна ідеально підходить для проживання та навчання.  Тим більше, є ряд програм, які дають змогу отримати карту постійного резидента. Більше детальної інформації дізнавайтесь на освітньому порталі Куда Поступать. (http://kudapostupat.ua/)

 

Позиція в рейтингу ВНЗ Канади 2018 Позиція в світовому рейтингу Кращих Унівеситетів 2018 ВНЗ Провінція Місто
1 =22 University of Toronto Ontario Toronto
2 =34 University of British Columbia British Columbia Vancouver
3 42 McGill University Quebec Montreal
4 78 McMaster University Ontario Hamilton
5 108 University of Montreal Quebec Montreal
6 =119 University of Alberta Alberta Edmonton
7 201–250 University of Calgary Alberta Calgary
8 201–250 University of Ottawa Ontario Ottawa
9 201–250 University of Waterloo Ontario Waterloo
10 201–250 Western University Ontario London
11 251–300 Dalhousie University Nova Scotia Halifax
12 251–300 Laval University Quebec Quebec City
13 251–300 Queen’s University Ontario Kingston
14 251–300 Simon Fraser University British Columbia Burnaby
15 301–350 University of Victoria British Columbia Victoria
16 351–400 York University Ontario Toronto
17 401–500 University of Manitoba Manitoba Winnipeg
18 401–500 University of Saskatchewan Saskatchewan Saskatoon
19 501–600 Carleton University Ontario Ottawa
20 501–600 Concordia University Quebec Montreal
21 501–600 Memorial University of Newfoundland Newfoundland and Lbrador St John’s
22 501–600 University of Québec Quebec Quebec City
23 501–600 Université de Sherbrooke Quebec Sherbrooke
24 601–800 University of Northern British Columbia (UNBC) British Columbia Prince George
25 601–800 University of Regina Saskatchewan Regina
26 601–800 University of Windsor Ontario Windsor

 

Прайс на послуги по Канаді:

Навчання

Підбір ВНЗ та реєстрація 200 USD

Підготовка пакету документів для отримання Study Permit (візи для навчання)  300 USD

Підготовка пакету документів для туристичної візи в Канаду   200 USD

Консультації по імміграції та оцінка шансів  50 USD

 

Якщо у вас є питання, напишіть нам:

comments powered by HyperComments

Send this to a friend