Пластичний хірург – дійсно творча професія, яка на всі 100 відсотків відображає напрямок «людина-конструювання». Професія пластичного хірурга передбачає оперативні втручання з метою зміни зовнішнього вигляду людини та відновлення функції органів. Професія сподобається випускникам, які сильні в хімії та біології та бажають отримати медичну освіту.
Найбільш часті операції, які проводять пластичні хірурги, пов’язані зі збільшенням або зменшенням грудей, ліпосакцією, пластикою обличчя, підтяжкою шкіри, ринопластикою, тощо. Сучасний рівень медицини дозволяє людям буквально перекроювати себе в гонитві за ідеальною зовнішністю, тож операції, які раніше могли собі дозволити тільки багатії та кінозірки, сьогодні доступні будь-кому.
Основні напрямки діяльності пластичного хірурга:
- Естетична хірургія – зміна зовнішніх дефектів або недоліків, які бентежать пацієнта, знижують його самооцінку та якість життя;
- Реконструктивна хірургія – пластика, спрямована на повернення тканин та органів до їх первісного вигляду. Часто використовується після аварій, опіків, масштабних травм, при вроджених аномаліях, тощо.
Пластичний хірург, в першу чергу, лікар. А це означає, що для того, щоб отримати дану спеціалізацію необхідно закінчити медичний університет на факультеті «лікувальна справа» або «педіатрія» (6 років навчання) та пройти інтернатуру/ординатуру у напрямку «хірургія» (3 роки навчання). Після отримання спеціальності «пластичний хірург» лікар повинен підтверджувати свою кваліфікацію кожні 5 років (семінари, симпозіуми, лекції, написання наукових робіт та дисертацій, і т.д.) Варто врахувати, що пробитися в цю сферу досить складно, оскільки конкуренція дуже висока, а без необхідних навичок та досвіду роботи працевлаштуватися буде складно.
Обов’язки пластичного хірурга:
- Консультація пацієнта, збір анамнезу, призначення обстеження, обговорення бажаного результату;
- Прорахунок ризиків операції та прийняття рішення щодо доцільності втручання;
- Проведення операцій;
- Призначення медикаментозного та фізіотерапевтичного лікування в післяопераційному періоді;
- Постійна самоосвіта та підвищення кваліфікації;
- Контроль виконання доручень молодшим медичним персоналом.
Професія пластичного хірурга дуже презентабельна та прибуткова. Та й попит на неї з роками стає тільки вище, що яскраво доводить тенденція до збільшення кількості проведених пластик за останні роки. Здобувач на цю посаду повинен розуміти, що в бочці меду завжди є ложка дьогтю. В даному випадку це величезна відповідальність, яку лікар несе за життя пацієнта та якість проведених операцій, адже навіть найлегше оперативне втручання може обернуться катастрофою. Ця робота передбачає постійне перебування в стресі та ненормований графік. Та й пацієнт не завжди залишається задоволеним навіть бездоганно проведеною операцією.
Ідеальний пластичний хірург повинен бути стресостійким, з добре розвиненою дрібною моторикою рук, повною відсутністю огиди й страху крові. Він повинен бути хорошим психологом, щоб знаходити підхід до будь-якого пацієнта, бути акуратним та дисциплінованим.
Зарплата пластичного хірурга залежить від специфіки його діяльності та починається від 500 і досягає 2 000 доларів за місяць роботи.