Комерсант — це фахівець в сфері торгової справи, який виступає посередником між кінцевим споживачем та продавцем. Він відповідає за презентацію продукції, якісний й інформативний опис товару, а також розрахунки, консультацію клієнтів й покупців.
Професія комерсанта підійде людям з аналітичним складом розуму, комунікабельним, активним й бажаючим розвиватися в сфері продажів. Також такому фахівцю доведеться навчитися всім правилам реалізації продукції, особливостям її зберігання та доставки.
В обов’язки комерсанта входить:
- проведення переговорів з існуючими та потенційними бізнес-партнерами;
- проведення аналітики й вивчення тенденції розвитку в сфері продажів;
- управління процесом продажів;
- встановлення вигідних зв’язків з постачальниками та покупцями;
- формування асортименту товару;
- налагодження найбільш вигідного ціноутворення;
- ведення документообігу;
- участь в просуванні бізнесу.
Освоїти професію комерсанта можна здобувши вищу освіту за спеціальностями «Менеджмент», «Економіка», «Торгівля» або «Товарознавство». Для вступу на відповідні факультети потрібно скласти іспити з математики, державної та іноземної мови. Іноді вводять також історію й суспільствознавство. Точний список предметів необхідно уточнювати в конкретних ВНЗ.
Почати будувати кар’єру комерсанта можна з посади помічника фахівця або ж працевлаштування в маленькі фірми. Далі є два шляхи розвитку. Перший — створення власного бізнесу. Другий же полягає в працевлаштуванні на управлінські посади в компанії і фірми.
Від претендента на посаду комерсанта очікують виражені лідерські якості, комунікабельність, хороші лічильно-аналітичні здібності й вміння прогнозувати перспективи бізнесу. Також незамінним для такого фахівця буде навичок працювати в стресових умовах та вміння знаходити індивідуальний підхід до кожного з клієнтів.
Початковий заробіток в професії стартує від 350-500 доларів за місяць праці. Більш досвідчені фахівці можуть заробляти до 3500 доларів. Також варто врахувати, що чим кращий оборот продажів зробить комерсант, тим вищим буде його підсумковий дохід. Тому в професії важливо постійно покращувати свої навички та поглиблювати знання в маркетингу, особливостях ведення торгівлі і т.д.