Клінічний біоінформатик — це фахівець, який інтерпретує медико-біологічні дані. Для цього він використовує спеціалізовану інформаційну систему, обладнання та програмне забезпечення, за допомогою якого можна зробити лікування пацієнта максимально індивідуальним і врахувати його фізіологічні особливості.
Дана спеціальність підійде тим, хто любить фізику, математику, біологію та хімію. Також, щоб стати клінічним біоінформатиком, необхідно мати хорошу концентрацію уваги та спостережливість. Не менш важливою навичкою в цій професії є володіння хоча б однією з мов програмування.
Обов’язки клінічного біоінформатика можуть бути як локальними, спрямованими на аналіз медико-біологічного матеріалу конкретної людини, так і більш глобальними. Так, даний фахівець займається розробкою та плануванням введення математичних методів, алгоритмів і програм з метою дослідження біологічної інформації, пошуком способів лікування аутоімунних, хронічних та онкологічних захворювань і т.д.
Також варто відзначити, що дана професія зараз має попит. На ринку праці в таких фахівцях відчувається гострий дефіцит, тому перспективи розвитку та кар’єрного зростання очевидні. Так, клінічний біоінформатик може знайти місце роботи як в фармакологічних фірмах, медичних та наукових центрах, так і в IT-компаніях.
Щоб освоїти професію, потрібно отримати вищу освіту за спеціальністю «Біоінженерія та біоінформатика». Для цього необхідно скласти іспити з математики, хімії, біології та державної мови.
Щоб успішно працевлаштуватися в подальшому на роботу, важливі такі навички і якості:
- знання мов програмування;
- розуміння роботи базових програм та баз даних;
- висока компетентність в області медицини;
- посидючість, стійка увага;
- схильність до точних наук.
Після випуску, молоді клінічні біоінформатики найчастіше заробляють небагато — 500-550 доларів. Однак, при наявності досвіду роботи можна отримувати до 2000-3000 доларів в місяць. Ця сума може бути й більшою, якщо працевлаштуватися в масштабні компанії.