Антикризовий менеджер (управитель) – це професія, яка з’явилася відносно недавно, є престижною і високооплачуваною. Суть роботи даного фахівця в точному аналізі стану бізнесу, визначення його сильних та слабких сторін, розробка плану щодо поліпшення його стану. Антикризовий менеджер потрібен в ситуаціях, коли справи зазнал крах та бізнес знаходиться на межі банкрутства. Справжній професіонал своєї справи, він знає, як вирішити фінансові питання з найменшими втратами (в тому числі розрахуватися з кредиторами / боргами) і поставити підприємство «на ноги». Якщо ж такої можливості немає, менеджер може запропонувати найбільш вигідні варіанти продажу бізнесу, для покриття всіх заборгованостей.
Професія антикризового менеджера сподобається випускникам, які мають математичний склад розуму, добре розбираються в економіці, соціології та психології.
Оскільки дана професія часто змушує фахівця перебувати в стресових і «недоброзичливих» ситуаціях, претендент повинен бути стійким до стресів і конфліктів, вміти швидко приймати правильні рішення і аналізувати ситуацію. Це не проста спеціальність, і не потерпить слабких духом людей, не здатних протистояти труднощам.
Основні обов’язки:
- Аналіз стану бізнесу;
- Оцінка ризиків та показників, які впливають на життя і зростання бізнесу;
- Визначення причин банкрутства (як реального, так і фіктивного);
- Спілкування з кредиторами та рішення паперових питань;
- Інвентаризація майна замовника, оцінка його стану і документація;
- Розробка плану виходу з кризи;
- Вирішення спірних ситуацій.
Грамотний антикризовий менеджер, якщо його вчасно найняли, не допустить економічний регрес організації і попередить банкрутство. Багаж знань, який має даний фахівець, можна отримати тільки з досвідом, але основи знань закладаються при отриманні вищої економічної освіти в університеті або школі бізнесу. Щоб мати перевагу перед іншими претендентами, фахівець повинен мати широкий профіль, володіти іноземними мовами і розбиратися в міжнародних відносинах. Наявність декількох вищих освіт буде вигідно виділяти фахівця при пошуку роботи.
Заробляє антикризовий менеджер пристойно – від 2000 доларів на місяць. Ця сума може бути вище – все залежить від регіону, кваліфікації фахівця і складності ситуації. Щоб домогтися успіху, варто починати практику вже на останніх курсах університету, підшукуючи роботу в державних організаціях (легше влаштуватися) або в приватних (на посаді помічника в юридичних фірмах). Там випускник може набратися досвіду, який після закінчення вузу стане в пригоді в його практиці.