Logo

Навчання в Польщі – особливості

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

навчання у ПольщіНавчання в Польщі має свої особливості і дещо відрізняється від схеми, звичної для українських студентів, так як здійснюється за європейською системою. Тому варто розглянути її більш детально. Дана інформація також буде цікава абітурієнтам, які бажають вступати в інші європейські вузи, не тільки польські.

Перша відмінність – наявність двох вступних кампаній протягом року.

Такий підхід дозволяє не втрачати дорогоцінний час, а подати документи з відстрочкою на півроку, і здобути вищу освіту, пройшовши навчання в Польщі, навіть запізнившись на першу сесію.

Літня вступна кампанія на наступний рік починається з жовтня поточного року і триває до 28 серпня року вступу. Але слід уточнювати терміни безпосередньо на сайті університету або в рекрутаційній комісії, так як початок прийому документів може бути сміщеним ближче до весни, або ж останнім днем подачі документів є 30 травня (наприклад, в вузах, що вимагають пройти вступні іспити або взяти участь в творчих конкурсах).

Зимова кампанія менш масштабна і триває з січня по лютий включно.

Також варто знати, що якщо на руках документів про закінчену освіту на момент подачі заявки до польського вузу у вас ще немає, то можна використати копію табеля останнього класу за перший семестр. Для учнів технікумів або вузів – виписку предметів, що надається деканатом.

Друга відмінність – терміни проходження навчання в польських вузах.

Для початку варто сказати, що навчання в Польщі (на основі Болонської декларації) передбачає наявність двох варіантів освітніх програм в вузах:

  • дворівнева, що включає в себе бакалавріат та магістратуру.
  • неподільна магістратура – поглинає в себе підготовку бакалаврів і починається після отримання базової середньої освіти.

До переваг першої схеми можна віднести можливість змінити напрям підготовки, перекваліфікуватися після вже отриманого ступеня бакалавра. А ось другий варіант більш вигідний з фінансової точки зору, так як оплата за всі роки однакова, в той час як в першій схемі отримання диплома магістра більш дороге задоволення.

Правда за деякими спеціальностями немає особливого вибору, так як неподільна магістратура є обов’язковою. А саме:

  • медицина, стоматологія, фармація та ветеринарія;
  • право, в тому числі канонічне;
  • психологія;
  • акторська майстерність;
  • створення кіно-телепродукції;
  • фотографія.

Третя відмінність – дипломи польських навчальних закладів визнаються у всіх країнах Європи і в більшості країн світу, при цьому не потрібне додаткове їх підтвердження.

Доступні Доступні форми навчанняформи навчання

Навчання в Польщі розраховане не лише на тих, хто може відвідувати лекції вдень, а й на тих, хто в цей час працює. Тому існують кілька форм навчання, дозволяючих отримати освіту в будь-якій ситуації.

Денна (може бути платною або безкоштовною) – з понеділка по п’ятницю, з одним вхідним для самостійної підготовки.
Вечірня (тільки платна) – той же графік, але після 16.00.
Заочна (тільки платна) – заняття проводяться два рази на місяць по суботах і неділях.

Терміни навчання в польських вузах залежно від освітнього рівня
Бакалаврат: 3 роки на гуманітарних спеціальностях і 3,5-4 на технічних.
Магістратура: 1,5-2 роки.
Неподільна магістратура: 5 років.
Аспірантура: 1-1,5 року.

Навчання в Польщі – особливості

Гарною новиною для українських студентів є те, освіта в Польщі, яка отримується навіть на стаціонарі, не заважає у вільний час підробляти, щоб поліпшити своє фінансове становище. З одного боку, таке право їм надається на підставі факту навчання в Польщі, з іншого – це дозволяє рівень навчального навантаження.

Тих, хто поступає на платних засадах, може зацікавити заочна форма навчання, яка вимагає меншої присутності на парах, а саме навчання обходиться дешевше.

Незвичайним для українських студентів стане і реакція на не зданий іспит по одному з предметів. З вузу за таке не відраховують, але щоб перездати доведеться пройти весь курс заново, відповідно оплативши таку можливість.

Варто зауважити, що навчання у Польщі – не відпочинок. Відправлятись до польського вузу варто лише тоді, коли є реальне бажання отримати рентабельну освіту, тому що просто відсидіти на лекціях не вдасться. Жорсткість перевірки знань повністю відповідає рівню навчання. Мабудь тому польських випускніків майже одразу і забирають до себе в штат провідні компанії.

comments powered by HyperComments
02/06/2018

Оновлений рейтинг Польських кращих навчальних закладів – ТОП 2018

У сусідній Польщі до рейтингу університетів відносяться дуже серйозно. Тому кожного року, перед початком вступної кампанії на офіційному сайті info.studyinpoland.pl публікується оновлений рейтинг кращих навчальних закладів. Стати студентом одного із
22/03/2018

Спеціальності з негативною оцінкою від урядового комітету

Система вищої освіти у Польщі формувалася століттями. Перші університети, школи та коледжі на території цієї країни з’явилися ще у 14 столітті. Польща може похизуватися одним із найстаріших університетів на території Європи – Ягелонським університето
11/03/2018

Не дослідницькі: які спеціальності у ВНЗ Польщі втратили право на проведення наукових робіт

Вступ Польщі у 2004 році до Європейського Союзу мав дуже багато як позитивних зрушень, так і негативних наслідків. Зміни торкнулися практично всіх рівнів життя поляків, в тому числі і вищої освіти. Спочатку модифікації стосувалися лише окремих сторін
14/06/2018

Міфи та прикрита реальність навчання 2018-2019 р. у Польщі

Після довгоочікуваного відчуття «Ура! Я буду навчатися в Польщі!» приходить нове, не таке піднесене, а більш критичне і наближене до реальності почуття. Нове питання «Як це все має бути?» Пускати все на самотік аж ніяк неможна. Тому що безвідповідаль
05/06/2018

Опольський політехнічний університет

 Опольський політехнічний університет – це провідний вищий технічний навчальний заклад, в якому успішно поєднані сучасні методи навчання та багаторічні традиції європейської системи освіти. На сьогоднішній день Політехнічний університет в Ополю є  од
22/03/2018

Приватні університети Польщі готуються до ліквідації

Навчання у ВНЗ Польщі – це прекрасна можливість для українських студентів отримати якісну освіту європейського зразка. На сьогоднішній день в університетах, школах та коледжах РП навчаються тисячі українців і причиною такій ситуації є ряд вагомих при

Підписатися на розсилку новин

Instagram

Logo

© 2017 «KudaPostupat»

При повному і частковому використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на ресурс обов'язкове.

Адміністрація не несе відповідальності за інформацію, що розміщується користувачами.

Фотографії, розміщені на сайті, не є прямими ілюстраціями до тексту.