Чим відрізняється бакалаврат і магістратура

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Український уряд ще в 2016 році прийняв рішення про скасування кваліфікаційного ступеня спеціаліст, наслідуючи приклад європейських країн. Тому студенти, що поступили в 2017 році, на цей освітній рівень відтепер будуть прирівнюватися до магістрів. А також ті, хто раніше отримав фахівця, зараз займають позиції нарівні з магістрами.

Крім цього, своїм рішенням МОН визнало академічний ступінь бакалавра повною вищою професійною освітою. І це відповідь на перше питання, що цікавить абітурієнтів, чи вважається бакалаврат закінченою вищою освітою.

Але в зв’язку з інтеграцією України в європейську освітню систему і з переходом на дворівневу вищу освіту у вступників виникли і інші цілком логічні запитання на тему того, чи потрібно тепер закінчувати магістратуру або досить відучитися на бакалавраті, чим відрізняються ці академічні рівні сьогодні і яка різниця в їх отриманні.

Освітній портал KudaPostupat.ua допоможе вам розібратися, чим відрізняються бакалаврат і магістратура, а також куди поступати після 11 класу. Для початку давайте розглянемо, що таке бакалаврат і магістратура, а потім опишемо різницю між ними.

Бакалаврат - що це?Бакалаврат – що це?

В багатьох європейських країнах бакалаврат традиційно вважається першим ступенем загальної системи вищої освіти. По ходу навчання студент набуває базових практичних і теоретичних знань, які потрібні для роботи за професією. Поступити на бакалаврат можуть учні, які отримали атестат про закінчення старшої школи, випускники технікумів, коледжів та спеціалізованих училищ.

За більшістю напрямків навчання студентів на бакалавраті триває 4 роки, але існують деякі винятки. За певною низкою спеціальностей за таку кількість років освоїти всі базові знання неможливо. Це стосується медичних і технічних сфер діяльності. Навчання за цими напрямками ділиться на інші тимчасові етапи, які не вписуються в загальноприйняту концепцію освіти.

Наприклад, бакалаврат в медичних вузах передбачено тільки на спеціальності «Сестринська справа». Навчання за цим напрямком триває 4 роки. А для того, щоб отримати кваліфікацію лікаря загальної практики, необхідно відучитися ще 2 роки.

Успішно закінчивши бакалаврат, студент має можливість приступити до трудової діяльності за набутою спеціальністю. Знайти роботу можна не тільки в рідному місті чи країні, а й за її межами, оскільки бакалаврат – міжнародна освітня ступінь, яка визнається закордонними роботодавцями.

Магістратура - що це?Магістратура – що це?

Потрібно розуміти, що бакалаврат і магістратура не рівні освітні рівні, магістр на щабель вище за кваліфікацією, ніж бакалавр – в цьому полягає їх основна різниця. Трохи пізніше ми повернемося до питання, чим відрізняються бакалаврат і магістратура.

Що стосується магістратури, то цей академічний ступінь можуть отримати студенти, які закінчили бакалаврат. Освітній курс на магістратурі триває 1,5-2 роки. У процесі навчання студенти отримують глибоку теорію і практику за обраним напрямом. Ці знання необхідні для того, щоб в майбутньому присвятити себе викладацькій або науковій роботі.

Також під час навчання на магістратурі студент працює над написанням наукової дисертації під керівництвом наставника. За підсумком захисту цієї роботи студенту присвоюється кваліфікаційний ступінь магістра. При його наявності можна продовжити навчання далі в аспірантурі або докторантурі.

Магістратура за іншою спеціальністю

Закінчивши бакалаврат студент має можливість поступити до магістратури в будь-який виш, вітчизняний або закордонний. Крім цього, дипломований бакалавр в праві поступити на навчання на іншу спеціальність, не суміжну з його базовою освітою. Це дає можливість студенту під час навчання перепрофілюватися з однієї професії на іншу. Для цього йому необхідно здати академічну різницю між освітніми програмами і вступні іспити до магістратури.

Чим відрізняються бакалаврат і магістратура

Чим відрізняються бакалаврат і магістратураДо 2016 року класифікація академічних рівнів не викликала у абітурієнтів зайвих питань, адже система освіти довгий час залишалася незмінною, та й існував ще один перехідний освітній ступінь – спеціаліст. Але сьогодні, після нововведень, які адаптують українську систему освіти під європейський манер, кожен другий майбутній студент намагається знайти в мережі відповідь на питання: чим відрізняються бакалаврат і магістратура і куди йому треба поступити, щоб отримати конкурентну вищу освіту.

Вище ми вже писали про різницю термінів навчання на бакалавраті і магістратурі. На першому освітньому щаблі студент вчиться впродовж чотирьох років, а на другому – 1,5 або 2 роки. При цьому поступити до магістратури не можна без диплома бакалавра.

Закінчивши бакалаврат студенту не обов’язково поступати на магістратуру, якщо він має намір приступити до роботи за фахом. Але студентам, які націлені зв’язати своє життя з наукою або викладацькою діяльністю, або зайняти керівну посаду у великій компанії або органі управління, потрібно академічна кваліфікація магістра. Тобто бакалаврат і магістратура не можуть взаимозаменять один одного, вони надають різні перспективи своєму власникові.

Як правило, вступити на бакалаврат набагато простіше, ніж на магістратуру, через суттєву різницю в кількості місць держзамовлення. Тому далеко не кожен студент може розраховувати на успішне зарахування до лав магістрів. Вже тільки завдяки цьому можна вловити різницю в кількісному попиті на випускників бакалаврату та магістратури.

 бакалаврат та магістратураМінуси дворівневої системи освіти

В результаті спрощення системи кваліфікації фахівців студенти стикаються з певними труднощами при працевлаштуванні, оскільки багато роботодавців старої радянської закалки досі вважають, що бакалаврат – це не вища освіта, не розцінюючи такого кандидата на належному рівні. Але боротися з цим необхідно не випускникам вузів, а представникам Міносвіти.

Відповідаючи собі на питання, що краще бакалаврат чи магістратура, чітко визначте плани і цілі на майбутнє. Якщо ви бажаєте присвятити себе науці або викладанню в виші, то освіта, отримана на бакалавраті, не задовольнить ваші потреби. А якщо після навчання в ваші плани входить просто робота за фахом, то диплома бакалавра цілком вистачить для працевлаштування. Тобто, простіше кажучи, бакалаврат – це підготовка практикуючого кадрового працівника, а магістратура – це націленість на досягнення вершин науки.

Але на прикладах з життя наочно видно, що і в одному і в іншому випадку, приклавши зусилля, можна стрімко просунутися вгору по кар’єрних сходах, забезпечивши собі безтурботне життя.

comments powered by HyperComments
14/12/2018

Як поступити в Академію бізнесу і фінансів Вістула

  Що потрібно для вступу в Академію бізнесу і фінансів Вістула Адаптація Навчання в Академії бізнесу і фінансів Вістула Навчання за кордоном. Здавалося б, це так далеко і складно. На жаль для середньостатистичної людини нашої країн
02/12/2018

Зареєструйся на навчання і отримай безкоштовний літній курс іноземної мови в університетах групи Вістула, Польща

Нова акція тільки для майбутніх студентів групи університетів Вістула! Зареєструйся на навчання і отримай безкоштовний літній курс іноземної мови! Центр Іноземних Мов (FLC) групи університетів Вістула, запрошує на курси польскої і англійскої мови
27/11/2018

Топ 3 найдорожчих університетів

Ти будеш здивований, коли дізнаєшся у яких закордонних ВНЗ навчатися найдорожче, а у яких найдешевше Як показує практика, студенти та їх батьки обирають закордонні навчальні заклади за кількома критеріями. Важливо звертати увагу на рейтинг ВНЗ, навч
04/12/2018

Топ-10 професій, які мають найвищу заробітну плату

Більшість школярів, які закінчують школу, уже встигли обрати професії та спеціальності, на які підуть навчатися у майбутньому. Але існує і великий відсоток тих, хто до останнього не може визначитися, або міняє свої вподобання через певні обставини. П
05/11/2018

Топ 10 найстаріших університетів, які навчають студентів і сьогодні

Зміст Найстаріші університети світу Як з’явилися перші університети Система освіти у перших університетах Топ 10 найстаріших університетів від освітнього порталу Куда Поступать Не таким темним було Середньовіччя, як може здаватися на
02/11/2018

Топ-10 книг для підготовки до тесту IELTS

Зміст Самостійний пошук підручників для підготовки до тесту IELTS Підготовка та пробне тестування IELTS Топ-10 необхідних книг при підготовці до тесту IELTS за версією інформаційного порталу Куда Поступать Ще до 2000 року для бажаючих с

Instagram

Logo

© 2017 «KudaPostupat»

При повному і частковому використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на ресурс обов'язкове.

Адміністрація не несе відповідальності за інформацію, що розміщується користувачами.

Фотографії, розміщені на сайті, не є прямими ілюстраціями до тексту.